Stowarzyszenie “A JEDNAK”

Kim jesteśmy?

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego, która prowadzi działania na rzecz osób niepełnosprawnych intelektualnie. Korzystamy z dotacji przyznawanych przez:

Gminę Wrocław

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej we Wrocławiu

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Od kilku lat współpracujemy z Auchan Bielany Wrocławskie.

Co robimy?

zajęcia a jednak (3) tekst łatwy

Prowadzimy w ramach projektów zajęcia dla osób z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym. Są to zajęcia które wspierają kompetencje osobiste i społeczne naszych podopiecznych.

zdjecia przesieka (18)

Organizujemy w ramach projektów zajęcia oraz warsztaty wyjazdowe m.in. w czasie ferii zimowych oraz wakacji.

W ramach współpracy z Auchan Bielany Wrocławskie nasi podopieczni biorą udział we wspólnych imprezach integracyjnych oraz uczestniczą w zajęciach praktycznych na terenie sklepu. Ucząc się w ten sposób pracy oraz rozwijają swoją zaradność życiową.

Gdzie znajduje się siedziba Stowarzyszenia?

Siedziba Stowarzyszenia jest przy ulicy Brzeskiej 9/17 we Wrocławiu. Do siedziby Stowarzyszenia można przyjechać tramwajem numer 3 lub 5. Najbliższy przystanek jest na Placu Zgody lub Niskich Łąkach.

Korytarze w budynku oraz pomieszczenia dostosowane są do poruszania się osobom na wózkach.

W budynku znajduje się winda.

W siedzibie Stowarzyszenia nie ma toalety dostosowanej do potrzeb osób poruszających się na wózkach.

Przed budynkiem nie ma miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.

Do budynku oraz do lokalu w którym znajduje się siedziba można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

W budynku oraz w siedzibie Stowarzyszenia nie ma pętli indukcyjnych oraz głośników Totupoint.

W budynku oraz w siedzibie nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.

Stowarzyszenie nie posiada tłumacza języka migowego.

Jak się z nami skontaktować?

Możesz zadzwonić pod numer telefonu: 609 564 844

Możesz napisać maila na adres: biuro.ajednak@o2.pl

Możesz przyjechać do siedziby Stowarzyszenia po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu dnia oraz godziny.

Dostępność dla osób z niepełnosprawnościami

Jeśli coś nie jest dla ciebie dostępne skontaktuj się z nami: osoba do kontaktu Elżbieta Wawrzyniak tel. 609 564 844, adres email biuro.ajednak@o2.pl